/ VEE ALL KUU PEAL II 2020


OKAPI Galerii esitleb unikaalset multimeedia projekti  v e e  a l l  k u u  p e a l  I I

kunstnikud Maarja Mäemets, Rait Lõhmus

installatsioon, foto, video

v e e  a l l  k u u  p e a l  on kujund, idee sarnasest võnkesagedusest vee põhjas või kaugel kosmoses. Üksildus, vaikus, ajamõiste hägustumine, kummaline valgus – nii seletaksid vabasukeldumise taustaga (klaasi)kunstnikud ja idee autorid oma veepõhja laskumisi. Sellele lisandub mingi eriline – kogu eksistentsi haarav – kogemine, mida kirjeldada näib sama võimatu kui kuu peal käiku.

OKAPI Galeriis eksponeerimisel o installatiivsed fragmendid, fotojäädvustused ja videoklipid on kunstnike Maarja Mäemetsa ja Rait Lõhmuse sisepeegeldused veesügavustes kogetule.

v e e  a l l   k u u   p e a l  on multimeedia projekt, mille alged ulatuvad 2017. aasta kevadesse, kui sündis esimene seeria fotosid Mäemetsa klaasobjektidest vee all Rummu Karjääris (autoriks vabasukeldujad Toomas Kivikas, Rait Lõhmus). Sellest hetkest alguse saanud inspiratsioon ja äratundmine on viimastel aastatel viinud Sukelduvaid kunstnikke uute loominguliste eksperimenteerimiste ja väljakutseteni veesügavustes. 2020. aasta suvel avavad kunstnikud Rummu Karjääri vetes esimese kohaspetsiifiline ühisnäituse, kuhu valmivad teosed klaasist, betoonist ja ready-made objektidest. Kunstnike jaoks loob vesi nende teostele uue konteksti, avardab visualiseerimise, ülespaneku ja kogemise piire ning pakub mitmetasandilisi väljakutseid.

Käesolev näitus v e e  a l l  k u u  p e a l  I I  OKAPI Galeriis toob eksperimentaalse ja erilise projekti veepõhjast maa peale kutsudes vaatajat endaga kummalisele rännakule.

Kunstnikud soovivad tänada:
vabasukeldujad Toomas Kivikas ja Vahur Vogt, Rummu Seikluskeskus, Sander Kiviselg, Temuri Khvingia, OKAPI galerii, Krutski Brand

Vaata veel: