/ piiridEta linnad

Temuri Khvingia


Projektis "Piiritud linnad" keskendub autor linnaruumile ja modernse arhitektuuri objektidele, otsides erilisi elemente, kaasaegse arhitektuuri geomeetrilisi mustreid ja siduvaid jooni objektidel. Selles seerias kunstnik ühendab erinevad žanrid ja materjalid ega karda katsetada uute tehnikate ja tehnoloogiatega, jättes meediate mixtuuris teoste tüveks fotograafia.

Tänapäevases maailmas on piiride küsimus väga aktuaalne. Ühelt poolt kaitsevad inimeste identiteeti või rahvuslikust meta- ja ka füüsilised piirid. Teiselt poolt tundub, et kasvamine ja laienemine on inimese jaoks loomulikum või omasem kui eneselukustamine. Ning kasvamine tähendab piiride nihutamist või sootuks kaotamist. Inimeste käitumises võib seda tendentsi jälgida linnastumise fenomenis. Linnade piirid sulanduvad, megapolised kasvavad kokku ja jälle laienevad. 2020 aasta kriis Covid-19 pandeemia näitas, kuidas me oskame end "lukustada" ehk luua samasugused meta-piirid üksteise suhtes.
Oma teostes üritab kunstnik ületada piire, neid nihutada või neist täielikult lahti saada. Teosed väljendavad endas maailma ja meie elusfääri mitmekihilisust ja piirituid võimalusi.

Projekt koosneb suureformaadilistest fotodest, millel on liitreaalsuse kogemus, ja täiendavatest eksklusiivsetest audio-NFT-dest, mis laiendavad kunstiteoste sügavust ja ilu.
AR ja AI tehisintellekti ehk liitreaalsuse ja tehisintellekti kombinatsioon, mille on ellu viinud multidistsiplinaarne kunstnik Gleb Divov (LT), Musical Blockchaini leiutaja ja tegevjuht - mitme auhinnaga pärjatud maailma esimene psühholoogial põhinev tehisintellekti muusikahelilooja ja krüptokunsti looja.

Seotud projektid:
M_M_M_M Projekt
IDEAL BLACK

Vaata veel:
/ metall-foto seeria "M_M_M_M Projekt"

väiketooted