/ Mick Pedaja

Pedaja muusikaline teekond algas tema lasteaiast, kooli keldris olevast keldrist punk bändina ning on kasvanud nüüd suurtele lavadele. Ta sai esimese teadliku muusikalise elamuse Rapla Tammemäel oleval kontserdil, mis inspireeris teda minema kitarri õppima ja laulma. Laulmist esialgu koolikooris ning Kehtna Kunstide Koolis, seejärel juba Raplas Thea Paluoja laulustuudios.
Kui tema tee algas muusikaliselt pigem väga valjult, siis aegamisi muutus tema muusika rahulikumaks. Aega edasi, alustas Mick soolo artistina loometööd, samuti paralleelselt koos sõbra Uku Kübaraga koosseisus Micucu (progeressive/electro/acoustic). Micku soolomuusika oli pigem miksitud ambientsest akustilisest folgist elektrooniliste lisanditega.
Mick loob muusika väga mitmetel viisidel. Ta on väga tänulik oma bändile (Aivar Surva,  Indrek Mällo, Uku Kübar, Angeelia Pedaja). Koos Angeeliaga on neil ühisloodud ansambel MIANG, millega on välja antud album “Life Of Patterns”. Samuti on Mickul veel eriporjekt elektroonilise eksperimentaalsest muusikast koosnev SUMRA, album “Laniakea”.

Viimasel ajal on Mick loonud filmi-, teatri ja sarjamuusikat. Ta sai samuti parima filmi helilooja auhinna 2019 aastal ilmunud Martti Helde “Skandinaavia Vaikus” eest.
Alates sellest sai tema tee alguse filmimaailma. Pärast seda projektid ja filmid Ergo Kullaga “Talve / What a Heart Says”, “Reetur” I ja II hooaeg, “Tulejoonel”, “Valguses & Varjus”, “Soo”. Viimane film Marje Tõemäe “Sellest saab meie suvi”.

Muusikuna on tee leidnud Mick väga tugevalt fotograafia ja videograafia maailma. Kohati on see olnud temas alati, kuid avaldus siis, kui ta Raplas ühelt tuttavalt ostis ühe vana Minolta, mis oli justkui parim sõber. Fotod, mis ilmutatud said, olid suureks inspiratsiooniks ka edaspidi. Vahest looduses kõndides teeb Mick peatuse ja kujutleb neid kaadritena. See on tulnud läbi sõbra Felix Laasme soovituse, kes on fotomaailmas olnud talle suureks eeskujuks.
Hetkel fototööristadeks on peegelkaamera ja droon, mis loob mitmeid võimalusi. Väga palju fotosid sünnib just siis, kui laps magab autos tema kõrval. Micku esimene näitus “Jäämaailm” sündis koostöös Okapi Galerii ja Temuri Khvingiaga.

AEROFOTO SEERIA "Jäämaailm"